Pływanie na windsupie, czyli na desce sup z żaglem windsurfingowym, to dosyć rzadki widok. Choć większość użytkowników stawia albo na klasyczny zestaw do windsurfingu, albo na skrzydło wing w połączeniu z paddleboardingiem, to znajdą się także amatorzy windsupa.

Deska sup z żaglem – dla kogo?

Deska WIND-SUP to dobry wybór dla osób, które chcą cieszyć się wodą niezależnie od warunków pogodowych. W trakcie flauty lub słabego wiatru można na niej pływać jak na zwykłej desce do paddleboardingu, a gdy nagle się rozwieje, zamienić ją w deskę do windsurfingu. To doskonała opcja dla początkujących, którzy dopiero uczą się obu dyscyplin, ponieważ deska zapewnia większą stabilność i łatwość użytkowania. Deska SUP z żaglem znakomicie sprawdzi się jako sprzęt rodzinny, na którym dzieci będą mogły ćwiczyć obie dyscypliny.

SIC MAUI AIR GLIDE WIND 10’6 – OPCJA ŻAGLA – ZESTAW – deska SUP z żaglem dostępna w naszym sklepie


JAK wygląda SPRZĘT DO PŁYWANIA NA WIND-SUPIE?

Deska WIND-SUP jest bardziej wszechstronna i szersza niż tradycyjna deska windsurfingowa, co zapewnia użytkownikowi większą stabilność. Ma również możliwość zamontowania żagla, podobnie jak deska windsurfingowa. Na powierzchni deski znajduje się specjalny insert na żagiel. Do deski WIND-SUP można przykręcić dowolny żagiel do windsurfingu, który posiadamy już na stanie.

Deski SUP z opcją żagla są zaprojektowane tak, aby można było z nich korzystać zarówno z żaglem, jak i bez niego, co pozwala na łatwe przejście między windsurfingiem a paddleboardingiem, w zależności od warunków pogodowych.


ILE KOSZTUJE DESKA SUP Z ŻAGLEM?

Gdy w grę wchodzi średnia wyższa półka cenowa, to za deskę SUP z opcją zamontowania żagla zapłacimy ok. 3500-4000 zł. Cena uwzględnia już zestaw, w skład którego wchodzi deska pompowana, wiosło, plecak, zestaw naprawczy, pompka, leash do nogi, środkowy uchwyt do noszenia deski. Dodatkowo, na żagiel (kompletny pędnik z masztem i bomem) powinniśmy przeznaczyć ok. 2000 zł. Mowa tu o pędniku startowym, który sprawdzi się do nauki dla osoby początkującej.