Tania deska SUP ?

Kupienie pierwszej deski sup może wiele osób przysporzyć bólu głowy i braku przyjemności z pływania na desce SUP.

Tania deska SUP to popularna myśl początkujących. Na rynku pojawiło się bardzo dużo różnych producentów i konstrukcji, często wątpliwej jakości, ze słabym wykończeniem. Podobnie jak z wieloma produktami codziennych potrzeb, tymi tańszymi i droższymi. Na rynku sup również można spotkać wielu producentów sprzętu, z którego zakupu będziemy zadowoleni tylko do pierwszego pompowania. Przy większym szczęściu pierwszego i ostatniego pływania. Czyli zaczynamy od wyboru modelu, wielkości, na kolorkach i design skończywszy. Na koniec okazuje się, że tania deska SUP z marketu jest krzywa przy pierwszym pompowaniu. Ewentualnie rozkleja się i puszcza powietrze podczas pierwszego pływania.

Dlatego też, dobrze byłoby odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które rozjaśnią nam w głowie i ułatwią wybór. Jedno z podstawowych pytań, czy chcemy czuć się bezpiecznie? Czy nie chcemy przy okazji zepsuć sobie nie tylko pojedynczego urlopu ale być może zrazić się do wiosłowania na stojąco raz na zawsze.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Jeżeli jesteśmy osobą, która lubi wyzwania, lubi się zmęczyć i spalić dużo kalorii, to znaleźliśmy sport dla siebie. Będziemy potrzebowali popływać nieco dłużej i dalej, niż 10-50m od brzegu. Być może będziemy fanami długich wypraw, czy zwyczajnie cyklicznego treningu.  Podczas pływania w sposób jednostajny, lub techniką interwałową będziemy pokonywali nawet kilkadziesiąt kilometrów. Wycieczka na SUP na horyzont, znamy już i takich fanów wiosłowania w naszym kraju. Proszę teraz odpowiedzieć sobie na pytanie… Czy na takiej wycieczce deska może się rozszczelnić lub pęknąć. Niezależnie od tego, czy ubierzemy kamizelkę, czy nie, to nie będzie to ciekawa przyjemność. Wracać z „flakiem” w jednej dłoni, a w drugiej z wiosłem. Jednocześnie będziemy walczyć o utrzymanie się na powierzchni kilkanaście kilometrów od brzegu.

tania deska sup to problem

Wymarzone wakacje w Chorwacji, cała rodzina dojeżdża po ciężkiej podróży na ukochaną plaże. Dzieciaki pierwsze co, wyciągają z torby swoją deskę sup z marketu, którego dostały na pierwszą komunię. Po wyliczance, kto pierwszy pompuje, biorą się do pracy. Nagle baaam, ledwie 12ps i deska strzeliła, jak balonik podczas urodzin. Tyle miały biedne z pływania na desce z wiosłem. Najwyżej tą „najcięższą na rynku dzidą” (wiosłem) mogą pobawić się w Indian. Pocieszeniem pozostanie polowanie na rybki ocierające się brzuchem o dno morza.

Żona zakochała się w pływaniu na sup od pierwszego wejrzenia. Od kilku miesięcy marzyła o desce, wreszcie, szczęśliwie kupiony egzemplarz wytrzymał już kilka sesji na wodzie. Czytający, opalający się na plaży mąż bacznie obserwujący zmagania żony, postanowił pewnego dnia spróbować swoich sił. Podwinął nogawki, wszedł na deskę, usiadł i… wygląda z profilu jakby wszedł na linę Slackline. Deska wygięła się w banana! Mimo dużych mięśni i zaciętych ruchów wiosłem zestaw płynie „jakby chciał, a nie mógł”

Markowe deski do SUP też mogą być tanie.

Dobre firmy nie pozwolą sobie na duże problemy, w zwiąku z czym każdą deskę pompuja i sprawdzają jeszcze w fabryce. Kupując sprawdzony sprzęt mamy pewność, że nie będziemy żałować dobrze wydanych pieniędzy. Natomiast nasza pierwsza deska sup będzie mogła nam służyć kilka lat. W przypadku zaistnienia jakiegoś problemu z pewnością nie będziemy mieć problemu z wymianą na gwarancji.

Nie trzeba nadmieniać, że sprzedawca w profesjonalnym sklepie sup najpierw wysłucha naszych potrzeb i pomysłów. Na podstawie tego, co chcemy robić, jak i gdzie pływać. Nastepnie profesjonalnie doradzi deskę dla całej rodziny, do pływania na rzekach, czy falach. Pomoże nam w wyborze odpowiedniego rozmiaru deski i wiosła, pokaże jak rozkładać sprzęt…

Dlatego rekomendujemy sprawdzone deski renomowanych producentów i zdecydowanie polecamy kupienie nawet używanej deski. Zawsze będzie lepsza od od marketowego “Chińczyka”. Jeżeli lubimy mieć wszystko nowe, zawsze można poszukać dobrych promocji. Sprzęt ze starszych kolekcji markowych firm zajmujących się Standup Paddle można również znaleźć na promocjach w każdym SUP sklepie.