Przymierzając się do zakupu deski SUP (Stand-Up Paddleboard), warto zwrócić uwagę na różne możliwości. W internecie pełno jest ofert i sklepów, z których niemal każdy deklaruje się eksperckim. Jak nie dać się nabrać? Gdzie kupić najlepsze deski SUP?

gdzie-kupic-najlepsze-deski-sup-sklep-specjalistyczny-z-deskami-sup-warszawa-sklep-internetowy-z-deskami-sup

DESKI SUP W DUŻYCH SKLEPACH SPORTOWYCH I INTERNETOWYCH

Pierwszy typ miejsca, gdzie można kupić deski SUP, to duże sklepy oferujące sprzęt do uprawiania wielu dyscyplin. W większych sklepach sportowych często można znaleźć szeroki wybór desek SUP różnych marek i modeli. Warto wiedzieć, że od ręki przeważnie są tam dostępne najtańsze i najpopularniejsze modele dla amatorów. Te mniej znanych marek czy dla bardziej zaawansowanych użytkowników są dostępne na zamówienie. Głównym plusem dokonywania zakupów w takim miejscu jest konkurencyjna cena. Minusy to mała wiedza personelu o danym sporcie (pracownicy sklepu przeważnie nawet nie uprawiają danej dyscypliny) i trudniejszy proces gwarancyjny/reklamacyjny.

Wielu sprzedawców oferuje deski SUP online, co daje wygodną możliwość porównywania parametrów i cen poszczególnych modeli. Skoro nie będziemy oglądać sprzętu na żywo, co jest niewątpliwie dużym minusem zakupu w sklepie internetowym, przed zakupem warto przeczytać opinie innych użytkowników i sprawdzić politykę zwrotów w razie problemów. Obecnie większość dużych sklepów sportowych stacjonarnych działa także w formie sklepu internetowego.

gdzie-kupic-najlepsze-deski-sup-sklep-specjalistyczny-z-deskami-sup-warszawa-sklep-internetowy-z-deskami-sup

najlepsze deski sup – sklepy specjalistyczne

Kolejna kategoria miejsc to mniejsze sklepy sportowe. Specjalizują się one w sprzęcie do konkretnych sportów wodnych, takie jak surfing, kajakarstwo czy SUP. Takie miejsca często oferują szeroki wybór desek SUP oraz akcesoriów do nich, a także mogą dostarczyć fachową radę. Ich pracownicy to nierzadko doświadczeni sportowcy, którzy mieli okazję nie raz testować sprzęt na wielu akwenach i w różnorodnych warunkach. Jeśli więc zastanawiacie się, gdzie kupić najlepsze deski SUP, to mniejszy, rodzinny sklep specjalistyczny z tradycjami będzie optymalnym wyborem.

UŻYWANE DESKI SUP I WYPOŻYCZALNIE

Ze względów ekonomicznych i ekologicznych coraz więcej użytkowników decyduje się na zakup sprzętu używanego lub na wypożyczenie desek SUP. Oferty używanych desek z wiosłem można znaleźć w Internecie lub w mniejszych sklepach specjalizujących się w używanym sprzęcie sportowym. To zresztą kolejny argument na korzyść mniejszych, rodzinnych firm – tam bez problemu zaproponuje się klientowi zakup używanej deski. Uczciwi sprzedawcy po rozmowie z klientem mogą nawet do tego namawiać.

Wypożyczalnia desek SUP to wariant dla niezdecydowanych klientów. To opcja dla Ciebie, jeśli chcesz sprawdzić, jaki model deski będzie najlepszy lub przekonać się, czy pływanie na desce z wiosłem to w ogóle coś dla Ciebie. Istnieją różne rodzaje desek SUP, takie jak deski do surfowania na falach, deski do turystyki wodnej, deski do wyścigów czy deski do jogi na wodzie, więc ważne jest, aby wybrać deskę odpowiednią dla swojego stylu i umiejętności pływackich. Wynajęcie sprzętu na kilka dni pomoże uniknąć podjęcia pochopnej decyzji.