Czy można by sobie wymyślić mniej oczywistą scenerię do pływania na SUPie niż majacząca gdzieś w oddali sylwetka słynnej Statuy Wolności w Nowym Jorku? Już 15 września tego roku paddleboarderzy ze wschodniego wybrzeża USA, a także wszyscy podróżujący po świecie SUP amatorzy, będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wyścigu – od Freedom Tower w Nowym Jorku do Statuy Wolności i z powrotem, łącznie na trasie 11 kilometrów.

To wydarzenie to jeden z kluczowych punktów programu w ramach APP World Tour oraz w ramach NY SUP OPEN w roku 2018. Przewiduje się udział 100 paddleboarderów i w momencie, gdy zgłosi się tylu zawodników, zapisy zostaną zamknięte. Rejestrować można się tutaj: https://www.active.com/new-york-city-ny/water-sports/water-sports-races/new-york-sup-open-2018?int= Rejestracja będzie możliwa tylko do 7 września! Dotyczy to obydwu kategorii – sprintu i race.

Co ciekawe, poza samymi zawodami, dnia 15 września odbędzie się także Miejski Festiwal SUP – City Paddle Festival, w samym sercu Nowego Jorku – na Manhattanie.

Oficjalna strona wyścigu nowojorskiego i wszystkie szczegółowe informacje na ten temat: https://www.citypaddlefestivals.com/newyork1