Pierwsze w historii opłynięcie Majorki na SUPie, a dokonały tego kobiety!

Brytyjka Cat Friend wraz z Majorkanką Valerie Bisbal jako pierwsze opłynęły hiszpańską wyspę Majorkę na SUPach.  Paddleboarderki wyruszyły na wyprawę z Port Soller 1 czerwca 2018. Wiosłowały dookoła 554 kilometrów wybrzeża przez 24 dni. Ich trening rozpoczął się w lutym i był połączeniem ćwiczeń wiosłowania z treningiem siłowym i kardio.

Dziewczyny musiały solidnie przygotować się do wyprawy, szykując także plany działania na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Trzeba było wziąć pod uwagę chociażby mało przyjazne klify na północy wyspy, gdzie nie ma możliwości schronienia na wypadek gorszych warunków pogodowych. Musiały także stawić czoła nieprzewidzianym sztormom i burzom z piorunami (stanowiącym spore zagrożenie, gdy były na wodzie, ze względu na karbonowe wiosła).

Kilka razy w trakcie wyprawy myślały o tym, żeby się poddać – kiedy dawało o sobie znać skrajne przemęczenie czy bóle mięśni. Udało im się jednak wytrwać w postanowieniu i osiągnąć cel, między innymi dzięki nieocenionej pomocy sportowego psychologa.

Ekspedycję z ogromnym zaangażowaniem śledziły hiszpańskie, brytyjskie i niemieckie media społecznościowe. Jeśli interesuje Was więcej szczegółów związanych z przebiegiem tej wyprawy, z pewnością bez problemu znajdziecie je w sieci!